logo

Uzman Önerileri

B&G Collection olarak müşterilerimize mimari destek sağlamaktayız. Bazı tavsiyelerimizi, bu bölümde sizlerle de paylaşacağız.

Müşterimiz yeni aldığı evinin oturma odasının ve çocuk odasının düzenlenmesi ile ilgili bizden destek istedi. Yatak, yorgan vb… eşyaları için depolama alanına ihtiyacı vardı. Bunun için oturma odasına yüksekliği tavana kadar olan bir dolap yapmamızı istedi.

2-

ODA 1

Koltukların arasındaki mesafe yetersiz!

1-

ODA 1

TV ile koltuk arasındaki mesafe yetersiz!

3-

ODA 1

Çocuk odası ve yüklük

 4-

ODA 2

Oturma odası

Bu durumda oda 1, çocuk odası ve yüklük oldu. Depolama alanı için tavana kadar dolap yapmak, zaten dar olan odaları daha da bunaltıcı hale getireceğinden; üzeri etajer gibi kullanılabilecek, göz hizasına çıkmayacak kadar kısa bir dolap yapmayı önerdik.

DAR ALANLARDA DİKEY DEĞİL, YATAY DEPOLAMA TERCİH EDİN!

Yüklük olarak kullanılacak kısa dolabı, çocuk odası mobilyalarıyla bütünleyerek tasarladık. Böylece mekânı daraltmadan ihtiyaçlara çözüm üretmiş olduk. Üniteleri uzunlu kısalı planlayarak da mekâna hareket gelmesini sağladık.

5-

ODA 1

Çocuk odası dolapları ve yüklük

 

OTURMA ODALARINDA KOLTUK-TV ARASINDAKİ MESAFE ÖNEMLİDİR!

Bizim bu odalarla ilgili ilk önerimiz; oturma odası yapmayı düşündüğü odayı (oda 1), çocuk odası yapmayı düşündüğü odayla (oda 2) değiştirmek oldu. Çünkü dar ve uzun olan oda 1 oturma odası yerleşimi için uygun değildi. Koltuklar karşılıklı yerleşirse aradaki mesafe çok kısa kalacaktı, neredeyse ayağı uzatınca diğer koltuğa değecekti. Koltuklar yan yana yerleşirse de; hem TV göze zarar verecek kadar yakın olacaktı, hem de karşılıklı sohbet edilmesi pek mümkün olmayacaktı. Kare planlı oda 2, oturma odası olarak kullanmak için çok daha uygundu.